Iubiti credinciosi,

Praznicul Nasterii Domnului e un prilej de bucurie si de sarbatoare a familiei crestine. Darul cel mai de pret dat noua de catre bunul Dumnezeu este sanatatea, iar atunci cand cei dragi noua se afla intr-o neputinta trupeasca incercam sa ii ajutam cat se poate.

Avem ocazia sa sprijinim cele 8 familii ale tinerilor raniti in urma accidentului din clubul bucurestean Colectiv internati acum in Belgia. In acest scop domnul Stefan Hrusca va sustine un concert de colinde la Bruxelles, vineri, 27 noiembrie 2015 începând cu orele 19.30. Banii stransi din cumpararea biletelor vor fi donati celor 8 familii.

Pentru toti cei doritori sa participe la concert biletele pot fi cumparate de la pangarul parohiei noastre. Prețuri: Bilet normal: 19 Euro; bilet copiii și adolescenți între 10-16 ani: 10 Euro; copiii sub 10 ani au gratuite cu precizarea să fie ținuți în brațe de părinți.

Concertul de la Bruxelles face parte dintr-un turneu european organizat de Mitropolia Ortodoxă Română a Europei Occidentale și Meridionale.

Puteti sa transmiteti informatia tuturor celor interesati.

Cu doriri de bine,
Pr. Gavrila

concert