Dragi parinti,


Speram ca ati petrecut o vacanta odihnitoare si ati intampinat noul an scolar cu bucurie.

Dupa cum am anuntat anterior, scoala parohiala isi reia cursurile incepand cu luna octombrie. Activitatile educative se adreseaza copiilor cu varste cuprinse intre 5 si 12 ani.


Va invitam calduros sa ii inscrieti pe copiii dumneavoastra la cursurile ce vor avea loc sambata de la 13:30 la 16:30 in incinta Bibliotecii din Knokke-Heist. Inscrierile se pot face completand acest formular
https://form.jotform.com/212654175402046form/212654175402046 , la pangarul bisericii sau pe email pr_gabriel_pop@yahoo.com.


Tematica abordata are ca scop imbogatirea cunostintelor despre limba si cultura romana prin activitati ludice si educative adaptate varstei, ateliere de creatie literare si artistice, de cunoastere a traditiilor romanesti.

In plus, asteptam cu interes voluntari care sa participe la activitatile educative si sa impartaseasca din tainele profesiei lor, din cunostintele dobandite sau sa ne fie alaturi din dorinta de a sprijini un proiect educational pentru copii parohiei noastre!


Va asteptam cu drag sa incepem un nou an scolar impreuna in folosul copiilor!